Poznajmy się bliżej

Witaj, mam na imię Ania,

zatrzymuję ważne chwile na dłużej,
dla Ciebie i Twoich bliskich zapisuję wyjątkowe momenty, utrwalam miłość w gestach i radość w oczach.

Anna STUDIO powstało, bo marzyłam, by towarzyszyć ludziom w ważnych momentach ich życia, i pomagać im utrwalać je na dłużej – na zawsze.

Zgłaszają się do mnie osoby, które cenią sobie autentyczność i spontaniczność. Czują, że sztuczne pozowanie nie jest dla nich. Zależy im na naturalnych zdjęciach, które pokazują, jakimi są naprawdę. Zamiast nakładać filtry na rzeczywistość, pokazują piękno tam, gdzie ono jest – w każdym z nas!

Jak to się dzieje na naszych sesjach? Obserwuję i wychwytuję TE momenty, TE kadry, TE uśmiechy. Czułe gesty, spojrzenia, błysk miłości w oczach. Radość ze spotkania, skupienie na ceremonii, rodzinna atmosfera. W każde zdjęcie wkładam kawałek swojego serca.

Prywatnie, w wolnym czasie lubię eksperymentować w kuchni, smakować życie, spotykać się z bliskimi i odpoczywać blisko natury. Moje życiowe wartości to miłość i prawda. Jestem przekonana, że dzięki nim można odkryć wyjątkowe szczęście.

Mieszkam w Krakowie i najczęściej pracuję na południu Polski, ale dojadę w każde miejsce, gdzie mnie zaprosisz.
Jeżeli bliskie są Ci moje zdjęcia, z niecierpliwością czekam na wiadomość!

Mój styl pracy podczas reportażu lub sesji

Jestem uważnym obserwatorem i wyłapuję – TE momenty. Byś po kilku miesiącach czy latach, mogli je przywoływać.
Znowu się zachwycać tym uśmiechem w oczach i tą radością, którą wówczas doświadczaliście. I dzięki temu przeżywać ją od nowa.

Unikam sztuczności, stawiam na autentyczność i  na Wasze relacje.
Nie ma u mnie pozowania, żmudnego powtarzania scen, aż zrobię kadr, który sobie założyłam. Te zdjęcia są o Was, nie o mnie !

Z przyjemnością towarzyszę Wam podczas uroczystości w Kościele. Na ceremonię ślubu, chrztu czy I Komunii Świętej przychodzę ubrana elegancko i jednocześnie wygodnie. Nie wyróżniam się z tłumu i mogę dyskretnie skupić się na swojej pracy.

Jakie zdjęcia otrzymacie - czy nie będą nadmiernie przerobione?

Staram się, by zdjęcia były o jak najbardziej naturalnych barwach. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda, zapoznaj się z zakładką Portfolio. Zdjęcia w takim stylu otrzymacie po sesji. Nie ocieplam nadmiernie zdjęć, nie będą one „przeżółcone”. Wyjątkiem są zdjęcia zrobione o “złotej godzinie”, kolor na zdjęciu jest wtedy naturalny efektem zachodzącego słońca. Do każdego fotoreportażu dodaję kilka czarno-białych zdjęć, które podkreślają wyjątkowość uchwyconych momentów.

Przygotowując fotoreportaż, dbam o to, by przedstawiał spójną historię. Staram się, żeby było w nim jak najwięcej reporterskich momentów.
Nie brakuje też miejsca na klasyczne zdjęcia portretowe z zaproszonymi gośćmi oraz ujęcia grupowe.

Miejsce na sesję

W pakietach ślubnych jest w cenie „mini sesja” w trakcie dnia ślubu, która trwa od 10-30 min. Możesz się zdziwić, ale ten czas naprawdę wystarczy, żeby zrobić kilka pięknych ujęć. Zabieram Was niedaleko od sali weselnej, tak żeby nie tracić cennego czasu tego dnia!

Jeśli macie niedosyt z mini sesji, możecie zamówić sesję poślubną. Umawiamy się wtedy w innym dniu dogodnym dla obu stron. Zabieram Was do miejsc dopasowanych do Waszego charakteru. By bez pośpiechu uchwycić jeszcze więcej. Mam dla Was sprawdzoną całą listę ciekawych miejsc.

Jeśli chodzi o sesje rodzinne, brzuszkowe czy inne, tu też mam w zanadrzu kilka sprawdzonych miejscówek w plenerze, ale zachęcam Cię do rozważenia sesji domowej. Wierz mi po kilku latach takie zdjęcia mają jeszcze większą wartość.

Jakie zdjęcia wykonuję najczęściej ?

Najczęściej spotykam się z moimi klientami podczas uroczystości ślubnych oraz rodzinnych. W mojej ofercie znajdziesz też sesje brzuszkowe i noworodkowe.
Często bywa tak, że kiedy moi klienci zaufają mi jeszcze jako narzeczeni, to potem towarzyszę im na kolejnych etapach życia.
Tak wspólnie przygotowujemy rodzinną kronikę fotograficzną.
Marzy mi się wykonywanie sesji: babcia, mama, wnuczka, które w przepiękny sposób pokazują rodzinną więź i pokazują pokoleniową historię.

Kwestie techniczne - jak się zabezpieczam w przypadku awarii

Pracuję na najwyższej klasie aparatach pełnoklatkowych marki Canon oraz obiektywach tej samej marki. Na każdą sesję zabieram dwa aparaty. W razie awarii jednego z nich, mam przy sobie drugi. W swoim plecaku noszę cztery obiektywy, które dają mi możliwość różnego spojrzenia i wzajemnie się uzupełniają.
Możesz mieć obawy, jeśli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniach – czy nie będą zbyt ciemne. Nie będą, w swoim “arsenale” posiadam również jasne obiektywy, które pozwalają mi fotografować w ciemnych pomieszczeniach. Jeśli jest potrzeba, wspomagam się lampą błyskową.
Po skończonej pracy, pliki zawsze zgrywam dla bezpieczeństwa na dwa niezależne dyski, tak by zminimalizować niebezpieczeństwo utraty danych.

Fotografia jest moją pracą i PASJĄ

Fotografia to moja praca na co dzień. Prowadzę działalność gospodarczą i tylko tym się zajmuję. Nie jestem fotografem weekendowym, dlatego zdjęcia oddaję najszybciej jak to jest możliwe. Wiem, jak niecierpliwie na nie czekasz. W umowie ślubnej, którą podpisujemy, termin oddania zdjęć to dwa miesiące, ale w praktyce często po trzech tygodniach udostępniam zdjęcia z sesji. Z kolei kilka pierwszych ujęć wysyłam Wam po kilku dniach od wesela. Z pewnością to docenicie.
Podpisując umowę ze mną, macie gwarancję, że to ja będę wykonywać zdjęcia, a nie inny fotograf, który może mieć zupełnie inny styl pracy.

Czy posiadam upoważnienie do fotografowania w Kościele?

Zdarza się że księża pytają o zezwolenie do fotografowania podczas uroczystości liturgicznych, by ograniczyć nadużycia z strony fotografów. Posiadam legitymację wydaną przez Kurię Krakowską, która daje możliwość do fotografowania podczas ślubów, chrztu czy I Komunii Świętej.

Menu